Lietuviškas midus

KVIEČIAME APSILANKYTI!

„Lietuviškas midus“ savo svečiams organizuoja ekskursijas ir degustacijas. Ekskursijos metu apsilankę svečiai turės galimybę išgirsti senojo gėrimo atsiradimo istoriją. Darbo dienomis siūloma aplankyti įmonės rūsius, kuriuose brandinami gėrimai. Vykdomų degustacijų metu siūlome paragauti mūsų gaminamų gėrimų, įvertinti skirtingų gėrimų skonines savybes bei sudėtį.

 Po degustacijos šalia esančioje firminėje parduotuvėje galima įsigyti visų mūsų gaminamų gėrimų. Į degustacijas ir ekskursijas priimamos ne mažesnės kaip 8-ių asmenų, ne jaunesnių kaip 20 metų, lankytojų grupės. Reikalinga išankstinė registracija.

 

Skaityti plačiau

bokstas

midausmedus

Midus – senovėje ir dabar 

Midus yra seniausias svaigusis gėrimas pasaulyje, žinomas žymiai anksčiau nei vynas ar alus. Mokslininkai teigia, kad pirmasis midus galėjo atsirasti natūraliai, laukinių bičių drevėse, kai medus, atskiestas lietaus vandeniu, į jį patekus natūralioms rūgimo bakterijoms, pradėjo fermentuotis. Todėl vartoti jį galėjo jau pirmykščiai žmonės, dar nežinoję gėrimo gamybos technologijos.

Medaus gausumas ir drevinė bitininkystė lėmė, kad Lietuvoje taip pat plačiai buvo paplitusi midaus gamyba. Jeigu XVIII a. Europoje dėl medaus brangumo midaus gamyba buvo beveik pamiršta, tai Lietuvoje ir vėlesniais amžiais midus neprarado savo reikšmės.

Nuo 1959 metų Stakliškėse veikia įmonė UAB „Lietuviškas midus“, gaminanti alkoholinius gėrimus pagal autentišką seną midaus gamybos technologiją

Skaityti plačiau

[ssba]